Saison 1

5 épisodes

(1 h 40 min)

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Filtrer

Saison 1

Saison 2

Épisodes

Modifier ma progression
Rembrandt als denker
-

S1 E1 Rembrandt als denker

Hoe kan een molenaarszoon uitgroeien tot de grootste schilder uit de Gouden Eeuw? Rembrandt werd tot nu toe niet gezien als een hoogontwikkeld denker, maar als je zijn werk goed bestudeert, moet het een veel intelligentere man zijn geweest dan wij nu vermoeden. Jan Six, nazaat van Rembrandts goede vriend Jan Six I en tevens Rembrandtkenner, neemt je mee naar Leiden, de plek waar Rembrandt zich ontwikkelde van verveelde scholier tot groot denker. Ook laat Six aan de hand van een aantal etsen en schilderijen zien dat Rembrandt over een originele geest beschikte.

Première diffusion : 30 janvier 2019

Rembrandt als dief
-

S1 E2 Rembrandt als dief

Wist je dat Rembrandt voor zijn schilderijen regelmatig het werk van anderen kopieerde? In de 17e eeuw was dit gebruikelijker dan vandaag de dag. Sterker nog, het was commercieel gezien een fantastische keuze. Jan Six legt de gekopieerde werken naast elkaar. Zo vertonen 'Het Laatste Avondmaal' van Leonardo da Vinci en Rembrandts 'De bruiloft van Simson' opvallend veel gelijkenissen.

Première diffusion : 31 janvier 2019

Rembrandt als voyeur
-

S1 E3 Rembrandt als voyeur

Rembrandt was dol op vrouwen, maar hij trouwde er maar eentje. Veel vaker zette hij met zijn nietsontziende en eerlijke blik naakte vrouwen op het doek. Modellen hiervoor waren in zijn tijd moeilijk te vinden. Waarschijnlijk kijken we op zijn schilderijen regelmatig naar het lichaam van zijn vrouw Saskia. Jan Six neemt ons mee in het leven van Rembrandt als voyeur. Benieuwd wat in de 17e eeuw het meest sexy en shockerend was?

Première diffusion : 1 février 2019

Rembrandt als regisseur
-

S1 E4 Rembrandt als regisseur

De beroemdste Hollandse meester was een groot theaterliefhebber. Bij gebrek aan Netflix, televisie en alle andere soorten media was het theater voor Rembrandt dé manier om aan nieuwe beeltenissen te komen. Rembrandtkenner Jan Six laat zien hoe Rembrandt met zijn creativiteit allerlei extra verhaallijnen toevoegde aan Bijbelse verhalen. Jan Six: 'Als Rembrandt nu geleefd zou hebben, zou hij filmmaker zijn gewees'.

Première diffusion : 2 février 2019

Rembrandt als vader
-

S1 E5 Rembrandt als vader

Iedere keer als je opnieuw naar een werk van Rembrandt kijkt, vallen andere dingen op. Deze aflevering wordt daarom volledig opgedragen aan het portret van een jonge 'Titus aan de lezenaar'. Titus was Rembrandts enige zoon. Rembrandtkenner Jan Six legt uit waarom het een van zijn absolute lievelingsschilderijen is.

Première diffusion : 3 février 2019